Klipsch Forte III orzechowy

17 998,00 zł
Brutto
Ilość

Czas dostawy: 48h

  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
  • 14 dni na zwrot 14 dni na zwrot

Klipsch Forte III 

WYDAJNOŚĆ TO NASZA MOCNA STRONA

Wprowadzony na rynek w 1985 roku, Forte szybko stał się najpopularniejszym modelem firmy Klipsch. Forte wyróżnia się na tle konkurencji eleganckim wyglądem i wyjątkowymi możliwościami. W 2017 r. Forte ponownie znalazł się w ofercie Klipsch w ramach serii głośników Heritage. Forte III został odświeżony pod względem wyglądu, zastosowano także najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej, dbając jednocześnie o zachowanie oryginalnej charyzmy, dzięki której Forte stał się tak popularny.

ZAPROJEKTOWANE I WYKONANE W USA
PRZY UŻYCIU KRAJOWYCH I IMPORTOWANYCH KOMPONENTÓW

Nie zadzieraj z perfekcją. Do Forte III wprowadziliśmy kilka istotnych udoskonaleń, ale pozostaje on wierny swej pierwotnej wersji. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Forte III jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Trójdrożne kolumny Forte III wykorzystują 12-calowy głośnik niskotonowy oraz tubowy głośnik średniotonowy i wysokotonowy. Nowy Forte III wyposażono w najnowsze przetworniki, łącznie z tytanowym średnio- i wysokotonowym przetwornikiem kompresyjnym, co zapewnia płynną i wydajną odpowiedź. Nowa tuba głośnika średniotonowego Forte III wykorzystuje opatentowaną technologię, aby poprawić zakres i kierunkowość.

PASYWNY RADIATOR ZAPEWNIA PEŁNY ZAKRES

Z tyłu obudowy Forte III kryje się sekret. Poszerzony bas Forte III możliwy jest dzięki umieszczonemu z tyłu pasywnemu radiatorowi. Ten niezwykle duży radiator 15” (38 cm), zwiększa i poszerza bas w oparciu o ciśnienie akustyczne generowane przez głośnik niskotonowy.

SPÓJNE DREWNIANE WYKOŃCZENIE

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

DOPASOWANE PARY

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

SOLIDNA KONSTRUKCJA

Liczy się każdy szczegół. Kolumny Klipsch są zbudowane z myślą o wspaniałym dźwięku, który wytrzyma próbę czasu. Dlatego też obudowa Forte III jest ręcznie tworzona przy użyciu tylko najwyższej jakości klejów i elementów złącznych. To głośnik, który będziesz przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Głośnik niskotonowy K-281 12” (30.48cm) włókno szklane oraz KD-15 15” (38.1cm) głośnik pasywny na tylnej ściance
Głośnik średniotonowy K-70 1.75” (4.45cm) Tytanowy w tubie Horn K-703-M
Głośnik wysokotonowy K-100-TI 1” (2.54cm) Tytanowy w tubie Horn
Impedancja 8 Ω
Konstrukcja Trójdrożna
Moc krótkotrwała/długotrwała 100W/400W
Pasmo przenoszenia 38Hz – 20kHz
Skuteczność 99dB @ 2.83V / 1m
Waga 32,7 kg./szt
Kolor Black Ash, American Walnut, Natural Cherry, Distressed Oak
Wymiary 91.4cm x 41.9cm x 33cm

16 innych produktów w tej samej kategorii: